MAK LTD
 

KME

KME Group 100 yılı aşkın süredir dünya bakır sanayinin önde gelen üreticilerinden biridir. Günümüzde Avrupa bakır ve bakır alışım yarı mamül üretiminin %30, dünya üretiminin ise %7 sini karşılamaktadır.

 

KME Bakır ve Bakır Alışım ürünleri:

 

Bakır ve Bakır alışım yassı ürünler; Bakır, Pirinç, Bronz ve özel alaşımlardan levha, şerit ve diskler.

 

KME Endüstriyel Ürünler Kataloğu

 

Demir çelik sektörü ve Sürekli döküm sistemleri için bakır ve özel alışımdan döküm kalıpları, döküm levhaları, damblocks ve döküm tekerlekleri.

 

KME Döküm Sanayii Özel Ürünler Kataloğu

 

Denizcilik sanayine yönelik CuNiFe boru, ek parçaları ve hidrolik devreler için "MultiCore Bundle" çoklu boru devre sistemleri.

 

KME Gemi İnşaa CuNiFe Boru ve Ek Parçaları Kataloğu

 

KME Multi-Core Bundle Kataloğu

 

Çatı ve cephe uygulamaları için bakır ve alışımı ürünler.

 

TECU® Klasik

Klasik parlak renkleriyle bu bakır levha ve rulolar TECU® ürün programının temel taşıdır. Parlak bakır yüzeyinin tüm estetik güzelliğine sahip olan malzemenin yüzeyinde, açık havada bir süre kaldıktan sonra koyu kahverengi oksit tabakasının oluşumu gerçekleşir. Eğik yüzeylerde bu koruyucu oksit tabaka zaman içinde gelişimini sürdürmeye devam ederek bakırın bildik ve yapılara yıllar boyunca damgasını vuracak olan, yeşil patina rengine ulaşır.

 

TECU® Oksit

KME tarafından özel olarak geliştirilmiş patentli bir yöntemle bakır levha ve rulolar her iki yüzlerinde TECU® Oxid’in okside kahverengi rengini alır. Renk yapay bir oluşum değil, bakırın kendinden meydana çıkmış olup, açık havada gelişimini sürdürmeye devam eder.

 

TECU® Patina

Özel geliştirilmiş bir işleme tabi tutulan bakır levhalar, bir yüzeylerinde patine yeşil rengini alırlar. Bu bir yapay renklendirme ya da kaplama değildir; TECU® Patina cephe ve çatılara, bakırın özgün patine yeşil renginin sağlayacağı o çok estetik görünüme, uygulamanın ilk safhalarından itibaren sahip olma olanağı vermektedir..

 

TECU® Zinn

Sıcak, mat gri rengiyle bu malzeme, diğer yapı ürünleriyle özellikle çarpıcı bir uyum sağlamaktadır. Bakır bantlar, özel bir işlemden geçirilerek her iki yüzeyleri kalay kaplanır. Yüzey açık havada, zaman içinde, gelişimini sürdürür.

 

TECU® Pirinç

TECU® Brass (pirinç) özel geliştirilmiş bir bakır ve çinko alaşımıdır. Yüzeyin başlangıçtaki kırmızımsı altın rengi hava koşulları etkisi altında canlı bir gelişim sergiler ve sonuçta her cephe kendine özgün karakteristiğini kazanır.

 

TECU® Bronz

TECU® Bronze (bronz) bir bakır ve kalay alaşımıdır. Yüzeyin başlangıçtaki sıcak kırmızımsı kahverengi açık havada, hava koşulları altında karakteristik değişimini sürdürür.

 

TECU® System-Shingles (Şingıllar)

TECU® sistem şingıl ve omboidleri, özgün estetik karakteristiklerinin yanı sıra, cephe tasarımında belirleyici ekonomik avantajlar da sunmaktadır: kaplama elemanları sadece asarak ve birbirlerine geçirilerek monte edilir.

TECU® Paneller

TECU® Paneller çift taraflı giydirme elemanlarıdır, yapının özelliğine göre başlangıç elemanı veya kapağıyla verilebilir. Uzunlukları en fazla 4000mm, standart genişlikleri ise yaklaşık 500mm’ye kadardır. Şantiye yerinde montaj lamba-zıvana prensibine göre yada bindirme şeklinde yapılır.

 

Paneller düşey, yatay veya diyagonal olarak monte edilirler.

 

TECU® Kasetler

TECU® kasetler etraflarında katlanmış kenarları olan giydirme elemanlarıdır ve 1:1 den 1:4 e bir seri geometrik oranda üretilmektedir. Müşterinin talepleri ve/veya proje mimarının önerileri doğrultusunda özel olarak işlenmiş olarak sunulmaktadır.

 

TECU® Ağ

Delinmiş bakır levhalar ve delinmiş bakır hasır elemanları birçok değişik uygulamada kullanılabilir yeni tasarım imkanları sunmaktadır. Çok kolay uygulama olanaklarıyla bu delinmiş ve hasır levhalar diğer malzemelere kıyasla, fiyat açısından çok uygun bir alternatif olarak ortaya çıkmaktadır. Herhangi bir yassı malzeme gibi kaynak, lehim, kenet yapılabilir, bükülüp katlanabilir. Hassas toleransla üretilmiş, kullanımı ve uygulaması çok kolay bir malzemedir.

 

TECU® Yağmursuyu sistemleri

Çatı ve cephe kaplama sistemleri Fricke GmbH &Co. KG / Greven Almanya’da üretilen yağmursuyu sistemleriyle tamamlanabilir.